Szukaj
  • Horse News

Ponad 100 par na WKKW w Walewicach

Aktualizacja: 24 lip 2020

Ponad 100 par wystartowało w rozegranych w dniach 18-19 lipca w Walewicach zawodach we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Nietypowo odbyły się również w tej stadninie (woj. łódzkie) eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) regionu małopolskiego.


Najtrudniejszy konkurs CNC2* zgromadził 13 zawodników i koni. Po ujeżdżeniu i skokach pierwsze miejsce zajął Sylwester Januszewski na ogierze Chariot (30,8 pkt. karnego) i nawet nieduże (3,6 pkt.karnego) spóźnienie w krosie nie pozbawiło tej pary zwycięstwa. Druga była Weronika Rozbiewska na Szenili, a trzeci Wojciech Kowalik na Pakiecie. Wysokie szóste miejsce zajęła Zofia Pogodzińska na ogierze Ekolog.


Norma czasu w próbie terenowej była dość wyśrubowana i żadnej parze nie udało się w niej zmieścić.


W konkursie CNC1* wystartowało 19 par. Po ujeżdżeniu i skokach prowadzenie objęła Agnieszka Zuchniak na klaczy Astera (31,7 pkt.k). Przejechanie krosu na czysto i w normie zapewniło tej parze zwycięstwo. Druga była Jagoda Turczyńska na Kontinie (33,4 pkt.), a trzecia Julia Gąsiorek na Interii (37,4 pkt.).


W CNC100 rywalizowały 22 pary. Po ujeżdżeniu i skokach prowadziła 14-letnia Antonina Popiel na kucu Zapolata (25,6 pkt.). Nieduże, 5 sekundowe spóźnienie w krosie zepchnęło tę parę na trzecie miejsce. Zawodniczka UKS Akademia Jeździectwa zwyciężyła w klasyfikacji kuców. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Wojciech Kowalik (25,9 pkt.) na wałachu Czerto, trzecia była Hanna Pawłowska na klaczy Fidżi (27,5 pkt.)


W ramach tego konkursu rozegrano eliminacje dużych koni do OOM. Zwyciężyła Idalia Kuliga na Forever Young (37,5 pkt.).


W CNC90 wystartowało 21 par. Po dwóch próbach z tym samym wynikiem 33,6 pkt. karnych prowadził Dariusz Sulowski na ogierze Akerman oraz Marek Wajda na Campari. O ostatecznym zwycięstwie zawodnika WKJ Lublin zdecydował bezbłędny przejazd krosu bliżej normy czasu. Trzecia była Grażyna Niezgoda na El Moritz (35,4 pkt.).


Konkurs CNC75 zgromadził 21 par. Po ujeżdżeniu prowadzenie objął i nie oddał go do końca Marek Wajda na Wergo (24,7 pkt.). Druga była Katarzyna Bekiesz na Mia Aleksandra (33,9 pkt.), trzeci był jej brat Michał Bekiesz na Hawanie ( 37,9 pkt.).


W ramach tego konkursu rozegrano też eliminacje do OOM kucy. Zwyciężyła Justyna Krupa na Willie Boy (29,4 pkt.).


W wyższych klasach, na malowniczym, walewickim krosie odnotowano niewiele błędów. W niższych, najwięcej problemów stwarzała przeszkoda umiejscowiona przy studni z daszkiem. Niedoświadczone konie pokonywały ją niechętnie.


Jak zawsze zawody w Walewicach były dobrze zorganizowane, a organizatorzy bardzo gościnni.


Autor: Ewa Pogodzińska218 wyświetlenia0 komentarz