Szukaj
  • Horse News

Daria Kobiernik najlepsza wśród WKKW-istów podczas Warsaw Jumping

W piątek został rozegrany pierwszy konkurs WKKW podczas nowej imprezy Warsaw

Jumping, która zorganizowana została przez Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Gospodarz toru Marcin Konarski przygotował dla zawodników wymagającą trasę krosu, która składała się z typowych przeszkód terenowych, jak i takich, gdzie drągi wisiały na kłódkach. Każda zrzutka karana była dodatkowymi sekundami,

które miały bardzo duże znaczenie, ponieważ był to konkurs szybkości. Najszybciej pojechał doświadczony Paweł Warszawski na Hatteri II. Drugie miejsce zajął srebrny medalista Mistrzostw Polski, Mateusz Kiempa na Lassban Radovixie. Jego strata do lidera wyniosła zaledwie niecałe 0,2 sekundy. Trzeci był Jan Kamiński i jego wieloletni partner, koń Senior.


W sobotę został rozegrany konkurs finałowy. Stawka była wysoka, ponieważ

za pierwsze miejsce gwarantowana była nagroda 29.000 zł.

Tor był dużo trudniejszy niż poprzedniego dnia, co skutkowało aż pięcioma eliminacjami, w tym aktualnego Mistrza Polski, Pawła Spisaka. Najlepsza okazała się doskonale znana para z "Cavaliadowego touru" Daria Kobiernik i Ideal Girl. Drugi był piątkowy triumfator Paweł Warszawski wraz z Hatteria II.

Również ponownie „na pudle” znalazł się Mateusz Kiempa i Lassban Radovix. Czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio zawodnicy kategorii młodzieżowych, Filip Dziuba i Julia Gillmaier.


Miejmy nadzieję, że impreza ta na stałe zagości w kalendarzu WKKW.

Autor: Zofia Pogodzińska

Zdjęcia: Karol Rzeczycki

20 wyświetlenia0 komentarz