Szukaj
  • Horse News

Kwieki - Ogólnopolskie zawody WKKW wraz z Mistrzostwami Pomorza, Pomorza Zach. i elim. OOM

W dniach 15-16 sierpnia w Kwiekach, w gorącej atmosferze i upalnej aurze, odbyły się zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). W ramach rywalizacji rozegrano również eliminacje do OgólnopolskiejOlimpiady Młodzieży (OOM), Mistrzostwa Pomorza i Pomorza Zachodniego oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy.


Najtrudniejszy konkurs CNC 2* wygrał Michał Hycki na Emporio (33,5 pkt), druga była Aurelia Drywa na Iwanie (33,8 pkt.), trzecia Sylwia Rychlik na Florentinie (33,9 pkt), czwarta Zofia Pogodzińska na Ekologu (34 pkt.) Najlepsi zawodnicy zaprezentowali w tej rywalizacji wyrównany, wysoki poziom, a różnica pomiędzy pierwszym a szóstym wynikiem wynosiła tylko 1,3 punktu.


W konkursie CNC 1* zwyciężyła Weronika Król na Lismakeegan Chester (29,1 pkt), druga była Karolina Miś na Acapulco (29,6 pkt.), trzecia Urlika Kopriova na klaczy Icara (30,6 pkt.) Trzy zawodniczki „dowiozły” do końca wynik z ujeżdżenia. Prowadząca po pierwszej próbie Natasza Wostal na Szablonie nie ustrzegła się jednego błędu na parkurze.


W klasie L wygrała Katarzyna Kokowska na Avatarze (32,8 pkt), drugie miejsce zajął Tomasz Pastwa na Wilkinie (32,8 pkt), a trzecie Zuzanna Borkowska na Gracji (33,7 pkt).

W CNC 90 zwyciężyła Annette Christ na Jasione (29,3 pkt), druga była Oliwia Myciu na Doktorze (30,7 pkt), trzecie miejsce zajęła Karolina Boguszewska na Debacie II (33,9 pkt). Co ciekawe, w najniższym konkursie, w którym zazwyczaj „wiele dzieje się” podczas krosu, ani jedna para nikt zanotowała odmowy na żadnej przeszkodzie, a punkty karne wynikały tylko z przekroczenia normy czasu.


Podczas zawodów w Kwiekach zostały rozegrane Mistrzostwa Pomorza, Mistrzostwa Pomorza Zachodniego, Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, których klasyfikacje prezentowały się następująco:


Mistrzostwa Pomorza:

Kat. Junior I-Iga Szostak na Gregory S II-Jacek Rajnert na Odessie III-Daria Komosa-Aztec

Kat.Senior 1.Natasza Wostal-Szablon 2.Irina Titova -Oleander 3.Ewa Lewandowska-Ramzes


Eliminacje OOM 1.Jacek Rajnert-Horata 2.Zofia Złotnicka-Malivia


Mistrzostwa Pomorza Zachodniego

Kat. Junior Młodszy-kuce 1.Oliwia Mycio-Doktor 2.Oliwia Walczak-Tordis Icass

Kat.Junior Młodszy-duże konie 1.Zuzanna Borkowska-Gracja 2.Karolina Miś -Sokrates 3.Emilia Tousty-Lubar

Kat.Junior 1.Karolina Miś -Acapulco 2.Lena Kurzyńska -Soplica 3.Wiktoria Klimczak-Rosalie

Kat.Senior/Młody Jeździec 1.Aurelia Drywa-Iwan 2.Natalia Rodź-Admirał 3.Zofia Łekowska-Rabata


Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy:

1. Christiane Schröder

2. Gero Kärst



Autor: Ewa Pogodzińska




Zofia Pogodzińska i Ekolog

19 wyświetlenia0 komentarz