Szukaj
  • Horse News

MŚ W ZAPRZĘGACH – OBECNA SYTUACJA

Jak informowaliśmy wcześniej, Mistrzostwa Świata w czwórkach zapowiedziane są w Holandii, w Valkenswaard, w dniach 7-11 października 2020. Zawody widnieją już w kalendarzu FEI, mimo iż głosy w tej sprawie są podzielone.


21-25 października to potwierdzona data Mistrzostw Świata singli w Pau we Francji, na które zaprzęgi są typowane przez federacje krajowe. Kolejne MŚ Singli zaplanowane są na rok 2022 również we Francji, w Haras du Pin.


Wiemy również, że na rok 2021 zostały przeniesione Mistrzostwa Europy Młodzieży w Powożeniu oraz Mistrzostwa Świata w Para-powożeniu. Na chwilę obecną brak jest dalszych informacji co do dat i lokalizacji tych zawodów. Wiadomo za to, że w roku 2022 kolejne Mistrzostwa Europy Młodzieży w Powożeniu odbędą się w Kisbér-Ászár na Węgrzech.


Niestety, niedojdą do skutku Mistrzostwa Świata w powożeniu dla Młodych Koni, które miały się odbyć na Węgrzech, w Mezőhegyes w tym roku. Zawody w tej randze zostały odwołane, a na początku lipca odbyły się w tym pięknym Stadzie Ogierów zawody krajowe w zaprzęgach dla Węgrów.


Zofia Helak De Bonis26 wyświetlenia0 komentarz