Szukaj
  • Horse News

Mateusz Kiempa - plany na 2020

Mateusz Kiempa powalczy w sezonie 2020 o kwalifikacje olimpijskie na kolejnych koniach

Jak pandemia wpłynęła na Pana plany startowe?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany startowe kadry seniorów WKKW. W ubiegłym roku wraz z Libertiną udało nam się uzyskać kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i liczyłem, że w tym roku wystartujemy w Japonii.W pierwszej części sezonu mieliśmy przede wszystkim startować na zagranicznych zawodach.

W związkuz koronawirusem Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przesunięte o rok, na lipiec 2021. Wczesną wiosnę poświęciłem na treningi, ale na pewno były one nieco mniej intensywne ze względu na odwołanie zawodów. Na szczęście w końcu sezon ruszył i mam nadzieję, że już nie będzie zmiany planów.

W czerwcu z moimi doświadczonymi końmi Libertiną , Grand Supreme, Lassban Radovix oraz nieco mniej zaawansowanymi w treningu Abigail, Poesia del Castegno i Pitagorasem, uczestniczyliśmy w zgrupowaniu kadry WKKW w Baborówku, gdzie trenowaliśmy pod okiem trenera kadry Marcina Konarskiego i asystenta trenera Andreasa Dibowskiego. Wcześniej w lutym trenowałem na zgrupowaniu w Strzegomiu.


Jak wygląda obecnie kalendarz startowy na sezon 2020?


Mój plan startowy obecnie nie jest mocno napięty i doprecyzowany, opiera się przede wszystkim na aktualnym kalendarzu zawodów międzynarodowych w Polsce w Strzegomiu, Sopocie i Baborówku.W momencie, gdy zagraniczni organizatorzy zawodów się określą, wówczas z części starów w kraju zrezygnuję na rzecz wyjazdów za granicę.

Pierwszy start podczas otwartego sezonu zaliczyłem w czerwcu w Kwiekach na Abigail na poziomie CNC 1*. Koleje zawody to Strzegom (3-5 lipca), gdzie na w CCI 4*S udało nam się z Lassbanem Radovixem zająć wysokie czwarte miejsce i uzyskać wynik kwalifikacyjny.Na Poesia del Castegno wystartowałem w CCI 3*S.W ramach wprowadzenia do sezonu doświadczonymi Libertiną i Grand Supreme wystartowałem w CCI 2*S. Na Libertnie wygrałem ten konkurs, na Grand Supreme byłem czwarty.


Czy będzie Pan próbował zdobyć kwalifikacje olimpijskie na innym koniu?


W związku z sytuacją, że kwalifikacje olimpijskie są ważne, ale można je nadal zdobywać, chciałbym spróbować zdobyć je także z Grand Supreme iPoesia del Castegno . W Polsce możliwość zdobycia kwalifikacji, w postaci wyniku kwalifikacyjnego w CCI 4*L,będzie podczas trzech zawodów.Dwukrotnie w Strzegomiu – pod koniec sierpnia i w połowie października oraz na początku września w Sopocie.


Dziękuję za rozmowę. Trzymamy zatem kciuki za sezon 2020 i kwalifikacje na kolejnych koniach!


Rozmawiała Ewa Pogodzińska

foto: Alicja Cybulska
21 wyświetlenia0 komentarz