Szukaj
  • Horse News

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH WKKW-ISTÓW W MOSZNEJ

Aktualizacja: 7 paź 2020

W dniach 11-13 września w Stadninie Koni Moszna odbyły się ogólnopolskie zawody WKKW. W ich ramach rozegrano również Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzików na Dużych Koniach i na Kucach oraz Mistrzostwa Polski Kuców.

W najtrudniejszym konkursie CNC2* prowadzenie po czworoboku objął utytułowany zawodnik Mariusz Kleniuk na Delicieux M (30,7 pkt. karnego), którego nie oddał do samego końca. Drugie miejsce zajął Tomasz Stachowiak na Wiedźminie (37,9 pkt.), a trzecie Amelia Kupczyk i Orieska (39,6 pkt.). Co ciekawe, w tej klasie nie było żadnego czystego przejazdu na parkurze.

Oddzielnym konkursem na poziomie CNC2* były Mistrzostwa Polski Juniorów. Świetny przejazd na czworoboku Pauline Wieczorek na Czaczy zagwarantował parze prowadzenie po próbie ujeżdżenia, a wynik dowiozły do mety, wygrywając tym samym Mistrzostwa Juniorów z wynikiem 28,9 pkt karnego. Srebrny medal wywalczyła Karolina Ślązak na Gangesie, która również nie otrzymała żadnych dodatkowych punktów karnych. Brąz powędrował do Weroniki Król na Greenline, która po ujeżdżeniu była druga, jednak zrzutka na parkurze zepchnęła ją na trzecią pozycję. W Mistrzostwach wystartowały 23 pary, ukończyło 18.

W klasie CNC1* zwyciężyła z wynikiem 36,9 pkt. karnego Zofia Pogodzińska i siedmioletni walach Chips z klubu UKS Akademia Jeździectwa. Para po ujeżdżeniu i krosie była na trzeciej pozycji, ale wymagający parkur przetasował miejsca w pierwszej dziesiątce. Druga w konkursie, z wynikiem 38 pkt., była Wiktoria Klimczak na klaczy Rosalie. Trzecie miejsce zajął zawodnik specjalizujący się w dyscyplinie skoków Wiktor Larkowski dosiadający konia Amat M, para zgromadziła na swoim koncie 38,6 pkt. karnego.

W klasie L wszystko rozstrzygnęło się na parkurze. Prowadzący po ujeżdżeniu i krosie Tomasz Stachowiak na Trebie zaliczył 2 zrzutki, przez co spadł na 5 pozycje. Ostatecznie zwyciężyła Emilia Tousty na Lubarze (32,8 pkt.), drugie miejsce zajęła Katarzyna Kokowska na Avatarze (33,7 pkt.), trzecie Patryk Pawlowicz na Entalpia M (33,8 pkt.), a czwarte Hanna Pogodzińska na Naomi (37,6 pkt). Tylko 5 par pokonało parkur na czysto i cztery z nich zwyciężyły w konkursie.

W tej klasie odbyły się również Mistrzostwa Polski Kucy w WKWW. Tabela odwróciła się na parkurze. Zajmująca trzecie miejsce po czworoboku Antonina Popiel na kucu Zapolata przejechała czysty parkur, czym wywarła presję na pozostałe zawodniczki, które nie mogły pozwolić sobie w tym wypadku na żaden błąd. Prowadząca dotąd Katarzyna Zuchowicka na klaczy Mernie zrobiła zrzutkę, przez co spadła na miejsce drugie z wynikiem 49,4 pkt. Cztery zrzutki zapchnęły Justynę Krupę i Willie Boy (49,4 pkt) na trzecie miejsce. Mistrzynią Polski na Kucach została Tosia Popiel na Zapolacie z UKS Akademia Jeździectwa (35,8 pkt.).

CNC90 wygrał doświadczony Mariusz Kleniuk na Wappetano M (30 pkt.), druga była Natalia Jamróz na Not Now (37,2 pkt), trzecia Marianna Grabowska na Ripley (37,2 pkt.) Czwarte miejsce zajęła Karolina Boguszewska na Debacie II (38,6 pkt.).

W najniższej klasie CNC75 rozegrano trzy konkursy. W „normalnej” klasie zwyciężyła prowadząca od ujeżdżenia Weronika Kierska na Bacardi MK (30,4 pkt.), druga była Julianna Jaszczuk na Daharze (36,1 pkt.), trzecia Magdalena Kaczkowska na Armanim.

Po bardzo dobrym ujeżdżeniu i bezbłędnym krosie i parkurze, złoty medal w kategorii Młodzików na Kucach wywalczyła Weronika Krzecka na Juniorze (29,1 pkt.). Srebrny medal trafił do Karola Miklasa i Eroiki (32,5 pkt.) Brąz zdobyła Antonia Odziba i Livello (37,5 pkt.). Czwarta była Laura Gillmaier na Korsyce (37,5 pkt.) , której siostra Julia Gillmaier z powodzeniem startuje w kategorii Młodych Jeźdźców.

W kategorii Młodzików na Dużych Koniach triumfowała Zofia Laskowska na Irtyszu (33,4 pkt.). Srebrny medal zdobyła reprezentantka gospodarzy Maja Wodzicka na Gardenie M z LKJ Moszna (35,9 pkt.), a brązowy Aleksandra Połetek i MG Polaco (36,2 pkt.).