Szukaj
  • Horse News

Paweł Spisak po raz ósmy złotym medalistą MP Seniorów WKKW

Aktualizacja: 7 paź 2020W ostatni weekend września WKKW-iści zameldowali się w Baborówku, gdzie podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 o medale Mistrzostw Polski walczyli seniorzy oraz młodzi jeźdźcy. Rozegrano tu również finał Pucharu Polski WKKW w czterech kategoriach wiekowych.


Mistrzostwa Polski Seniorów rozgrywane były w CCI4*-S. Po ujeżdżeniu prowadzenie objął Mateusz Kiempa i Lassban Radovix (28 pkt.), drugi był Paweł Spisak i Banderas (28,5 pkt.), a trzeci ponownie Kiempa na Libertinie (30 pkt.) Do mistrzowskiej rywalizacji zawodnik przed skokami może wybrać tylko jednego konia, więc po pierwszej próbie spore szanse na medalmiała zajmująca czwarte miejsce Małgorzata Cybulska i Chenaro II (31,5 pkt.).


Próba terenowa była bardzo wymagająca, a dodatkowo opady deszczu, które przez cały czas towarzyszyły zawodom, nie sprzyjały szybkiej jeździe. Żadnemu z zawodników nie udało się przejechać krosu w normie czasu. Walka rozgrywała się zatem o jak najmniejsze spóźnienie.


Po drugiej próbie na prowadzenie wysunął się Paweł Spisak i Banderas ( 30,9 pkt.), gdyż para ta odnotowała najmniejsze, tylko 6-sekundowe (2,4pkt.) spóźnienie w Mistrzostwach. Na drugim miejscu uplasował się Matusz Kiempa i Libertina z (36,4pkt.), na trzecie miejsce awansowała Małgorzata Cybulska i Chenaro II (37,9 pkt).


Przystępując do ostatniej próby skoków Paweł Spisak i Banderas mógł pozwolić sobie na jedną zrzutkę i małe spóźnienie, bez utraty złotego medalu. Para popełniła na parkurze jeden błąd i miała 4 sekundy spóźnienia, osiągając łącznie 36,5 pkt. Tym wynikiem Spisak zdobył ósmy w karierze medal Mistrzostw Polski Seniorów. Pomimo zrzutki drugą pozycję i srebrny medal wywalczył Mateusz Kiempa i Libertina (40,4 pkt.). Dzięki bezbłędnemuprzejazdowi parkuru na podium awansowała Małgorzata Korycka i Canvalencia (45,4 pkt.), gdyż Małgorzata Cybulska i Chenrao II mieli dwa błędy na parkurze. Dla Gosi Koryckiej był to pierwszy medal w seniorskiej rywalizacji.


Po raz pierwszy po złoty medal w kategorii młodych jeźdźców, rozgrywanych w klasieCCI3*-S sięgnęła Julia Gillmaier i Quinton. Przed rokiem zawodniczka ta była w mistrzostwach druga. Tegoroczne srebro wywalczyła Maja Wyszkowska i Sacramento, a brąz Filip Dziuba i Safari.


W ramach zawodów odbył się także finał Pucharu Polski WKKW w czterech kategoriach wiekowych. Wśród juniorów najlepsza w tym roku była Karolina Ślązak, kategorię juniorów młodszych wygrała Julia Witkowska, wśród młodzików najlepsza była Zuzanna Społowicz, a kategorię open wygrała Joanna Durka. Finał poprzedziło 11 eliminacji.


Ewa Pogodzińska

9 wyświetlenia0 komentarz