Szukaj
  • Horse News

Polska drużyna WKKW zajęła III miejsce w Pucharze Narodów we Włoszech i w całym cyklu

Aktualizacja: 22 lis 2020

W miniony weekend we włoskim Montelibretti rozegrano ostatnie zawody z serii FEI Eventing  Nations Cup 2020. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku rozegrano tylko 3 zawody z tego cyklu: we francuskim  Haras du Pin, w Strzegomiu oraz w Montelibretti .

Nasi zawodnicy we Francji uplasowali się na 8 miejscu, a w Strzegomiu i we Włoszech zajęli wysokie trzecie miejsce.

We Włoszech Polskę reprezentowali: Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Małgorzata Cybulska i Chenaro,  Mateusz Kiempa i Lassban Radovix, oraz Jan Kamiński i Jard.

Po bardzo dobrym ujeżdżeniu naszej drużyny, bezbłędnie kros przejechała Gosia Cybulska i Chenaro oraz Mateusz Kiempa i Lassban, ale, podobnie jak wszystkie startujące w CCI4*NC pary, zanotowali spóźnienie. Błędu nie ustrzegła się Joanna Pawlak i Frida, dwa błędy miał Jan Kamiński i Jard. Na parkurze tylko Matusz Kiempa i Lassban pojechał bez błędów, Asia i Frida zrobiły jedną zrzutkę, a Małgorzata Cybulskiej i Chenaro odnotowali  dwie zrzutki. Janek Kamiński zjechał z parkuru 28 punktami.

Polacy wywalczyli ostatecznie  w Montelibretti trzecie miejsce.

Ponieważ do końcowej klasyfikacji Pucharu Narodów  liczone były dwa najlepsze wyniki, dzięki dobrej postawie podczas zawodów rozegranych w Strzegomiu i w Mintelibretti, Polacy stanęli na najniższym miejscu podium całego cyklu FEI Eventing Nations Cup 2020.

We Włoszech kwalifikację olimpijską  na klaczy Lucinda uzyskał Paweł Warszawski, startując w konkursie CCI4*L.

To wspaniałe zakończenie tego krótkiego sezonu WKKW.

Autor: Ewa Pogodzińska