Szukaj
  • Horse News

Powożenie znów zawitało do Łącka!W dniach 26-27 września br. odbyły się na terenie Stada Ogierów w Łącku Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Powożeniu.

Na starcie stanęły 43 zaprzęgi jedno- i parokonne, z czego KJ Łąck mógł poszczycić się czterema ekipami w walce o medale.Początkowo organizatorzy liczyli na możliwość rozegrania zawodów na zielonym hipodromie Stada, jednakże prognozy pogody zmusiły do przeniesienia imprezy do krytej

ujeżdżalni. (W międzyczasie dobiegają końca prace budowlane nowego placu konkursowego przed stajniami).Zawody przebiegały w klasie Profi N1 i N2 - silna stawka 13 zawodowców, z Bartłomiejem Kwiatkiem, Jackiem Kozłowskim, Weroniką Kwiatek, Ireneuszem Kozłowskim, Dariuszem

Turzyńskim na czele; oraz w klasie L1 i L2 oraz P1 i P2 amatorów, łącznie 30 zaprzęgów pasjonatów powożenia.

Niemal równolegle odbywał się kurs podstawowy dla sędziów, którzy od razu mogli zaliczyć pierwsze praktyki.


W sobotę przez cały dzień rozgrywano próbę ujeżdżenia. Tutaj najlepsze wyniki uzyskali:

Dzień zakończył się dekoracją, a także, z inicjatywy wspaniałej animatorki, Weroniki Kwiatek, konkursami zręczności w stylu Groom Games dla zawodników i luzaków.

Po intensywnym dniu, na wszystkich czekało ognisko i pieczony dzik oraz skoczna muzyka.


Niedziela była dniem maratonu kombinowanego, a więc czasem wielu emocji i dużej adrenaliny. Ten sam parkur dla kategorii Profi i amatorów, dwie przeszkody maratonowe, 10 kegli i przejazd przez mostek, a także ciasna norma czasu – to wyzwania, jakie postawił przed zawodnikami Gospodarz Toru Błażej Czajka. Z całej stawki tylko dziesięciu udało się pokonać tor bezbłędnie, tylko ośmiu w normie czasu.

Najlepszymi w tej próbie odpowiednio byli:
Medale Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w poszczególnych klasach zdobyli:
Dopisała publiczność i sponsorzy. Mamy nadzieję, że powożenie ponownie na stałe zagości w harmonogramie imprez sportowych w Łącku i będziemy mogli spotykać się w coraz szerszym gronie miłośników tej konkurencji, już na nowym placu konkursowym.


Zofia Helak-De Bonis

Zdjęcia: Karol Rzeczycki

26 wyświetlenia0 komentarz