Szukaj
  • Horse News

Warsaw Jumping – wielkie jeździeckie święto na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Aktualizacja: 7 paź 2020

Przede wszystkim skoki, ale też ujeżdżenie, WKKW i powożenie – to konkurencje, które mogliśmy zobaczyć od środy do niedzieli, w pierwszym tygodniu października, na gościnnych i pięknych terenach Toru Służewiec.


W sobotnie i w niedzielne popołudnie na starcie dwunawrotowego konkursu szybkości w maratonie kombinowanym stanęło 9 zaprzęgów parokonnych. Łączna pula nagród w tej konkurencji wyniosła 65.000 zł. Gospodarzem Toru był Sebastian Bogacz.


Sobotni test wyłonił następujących zwycięzców:


  1. Jacek Kozłowski (Michel/Akcent)

  2. Dariusz Bajer (Edward/ Elan)

  3. Adrian Kostrzewa (Pluto/Prado)

  4. Weronika Kwiatek (Lipton/Baron)

  5. Marek Baryłko (Lotos/Malibu)

  6. Ireneusz Kozłowski (Wezyr/Walencja)

  7. Bartłomiej Kwiatek (Lipton/Baron)

  8. Robert Mieleńczuk (Gerard/Gebren)

Wielkim pechowcem okazała się Magdalena Jankowska ( Lumpek/ Pluto 237 Prado), która zaliczyła przewrócenie bryczki, co w konsekwencji przyniosło eliminację. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.


W niedzielę nastąpiło przetasowanie miejsc na podium, poza niekwestionowanym liderem, Jackiem Kozłowskim (Michel/Akcent), który mimo wydłużonej nawigacji w drugiej przeszkodzie maratonowej i jednej zrzutce, zwyciężył w konkursie najlepszym czasem przejazdu. Drugie miejsce zajęła Weronika Kwiatek (Lipton/Baron), na trzecim uplasował się Bartłomiej Kwiatek (Bilard/ Haral). Kolejne miejsca zajęli:

4. Ireneusz Kozłowski (Wezyr/Walencja)

5. Adrian Kostrzewa (Pluto/Prado)

6. Magdalena Jankowska ( Lumpek/ Pluto 237 Prado)

7. Marek Baryłko (Lotos/Malibu)

Eliminację odnotował Dariusz Bajer (Edward/ Elan), a Robert Mieleńczuk (Gerard/Gebren) niestety nie wystartował z powodu kontuzji konia.


Poniżej finałowy przejazd Jacka Kozłowskiego z Łukaszem Budziszem.


Zofia Helak-De Bonis83 wyświetlenia0 komentarz