Szukaj
  • Horse News

WKKW - GROBICE

Aktualizacja: 14 lip 2020

Na Mazowszu odbyły się pierwsze zawody WKKW


Rozegrane w środę 8 lipca zawody w podwarszawskich Grobicach zgromadziły ponad 40 par. Aby zachęcić do rywalizacji w tej trudnej dyscyplinie, organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie jednego konkursu w formule nieoficjalnej.


Konkurs CNC75 towarzyski wygrała Maja Goździk na Vadrouille z wynikiem 43,9 pkt. karnego. Para ta po ujeżdżeniu zajmowała dopiero 7 miejsce, jednak bezbłędny parkur i kros pozwoliły jej na objęcie prowadzenia. To potwierdza zasadę, że warto walczyć do końca. Konkurs zgromadził 8 par, ukończyło go 6.


Ustawiony według tych samych parametrów i przeszkód konkurs CNC75 wygrała Lena Sawicka na kucu Reylem Cornelia (38,6 pkt.). Para objęła prowadzenie już po ujeżdżeniu i przypieczętowała czystym parkurem i krosem. W CNC75 z 9 startujących par, konkurs ukończyło 8.


Także w CNC85 zwyciężyła prowadząca po ujeżdżeniu Katarzyna Brandys na Leonidasie (32,5 pkt), pokonując bezbłędnie próbę skoków oraz terenową. W konkursie wystartowało 12 par, a ukończyło go 7 par.


Najtrudniejszy, podczas tych zawodów, konkurs CNC 100 wygrała Katarzyna Żuchowicka na kucu Marnie (32,8 pkt.) Zawodniczka osiągnęła trzeci rezultat po ujeżdżeniu, ale m.in. po rezygnacji na krosie prowadzącej Klaudii Gawdzik na Nike objęła prowadzenie. W konkursie wystartowało 12 par, a ukończyło 9 par.


Zawody w Grobicach rozegrane zostały w formule jednodniowej. Podczas próby terenowej, przygotowanej przez gospodarza toru Jarosława Pogodzińskiego, sporo problemów przysporzył obowiązkowy przejazd przez wodę. Pomimo tego, że po próbie skoków, wszystkie konie mogły wejść do przeszkody wodnej, to podczas krosu kilka koni odmówiło przejścia nawet stępem przez wodę i niestety zostało wyeliminowanych.


Jak widać przeszkody wodne często stanowią większą trudność dla mniej doświadczonych koni i zawodników. Warto, żeby pary te miały możliwość częstego startowania na małych, jednodniowych jak w Grobicach, zawodach, żeby nabierać większego doświadczenia.


Autor - Ewa Pogodzińska ( na zdjęciu)

Foto - Alicja Cybulska


25 wyświetlenia0 komentarz