Szukaj
  • Horse News

WKKW Kwieki

W Kwiekach odbyły się pierwsze odmrożone zawody WKKW w dniach 20-21 czerwca


Wreszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia otwartego sezonu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Pierwsze w tym roku zawody odbyły się w przedostatni weekend czerwca, równolegle w Kwiekach i w Facimiechu.


Rywalizacja na Pomorzu zgromadziła blisko 90 par. Nastroje i aura dopisały. Pomimo szalejących w całej Polsce burz i nawałnic, zawody udało się rozegrać bez większych opadów deszczu.


W CNC 90 wystartowało 18 par. Już od ujeżdżenia prowadzenie objęła Hanna Pogodzińska na wałachu Rajtar z wynikiem 26,8 pkt. karnych. Zawodniczka UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica przejechała parkur i kros na czysto, co zapewniło jej zwycięstwo w konkursie. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Brandys na koniu Leonidas, trzeci była Emilia Tousty na Lubarze. Konkurs ukończyło 16 par.


Klasa CNC 100 zgromadziła 34 pary. Karolina Miś na Sokratesie, prowadząca już po ujeżdżeniu (26,3 pkt. karnych) i po bezbłędnym parkurze i krosie „dowiozła” je do końca. Drugie miejsce zajął na klaczy Odessa Jacek Rajnert - syn wielokrotnego mistrza Polski i olimpijczyka Kamila Rajnerta. Trzecia była Ewa Schwetzer-Wojcieszek na Waterloo. Konkurs ukończyły wszystkie 34 pary.


W CNC 1* wystartowało 35 par. Podobnie jak w pozostałych klasach prowadząca po ujeżdżeniu Sylwia Rychlik na klaczy Florentina (28,2 pkt. karnych) pokonała parkur i kross bezbłędnie, utrzymując prowadzenie. Druga była Weronika Rozbiewska na Szenilii. Trzecie miejsce zajęła doświadczona zawodniczka WKKW Marta Dziak-Gierlicz na Costanza. Najtrudniejszy konkurs ukończyły wszystkie pary.


Zawody w Kwiekach były dobrze zorganizowane. Gospodarz toru Bogdan Jarecki przygotował parkury i trasy krosu adekwatnie do poziomów trudności poszczególnych klas. Fajnie było w końcu się spotkać na zawodach!!!

Ewa Pogodzińska


Hanna Pogodzińska i Rajtar, foto: Marta Bonin

24 wyświetlenia0 komentarz