Szukaj
  • Horse News

Zawody WKKW wraz z eliminacjami do OOM w Bogusławicach

Ponad 100 par wystartowało w odbywających się od 31 lipca do 2 sierpnia w Bogusławicach zawodach we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). W ramach tej imprezy odbyły się również kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) regionu II, czyli województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i podlaskiego.


W konkursie CNC75 po ujeżdżeniu prowadzenie objął Artur Gierlicz na wałachu Salwation Time M (35 pkt. karnych). Ten doświadczony zawodnik podczas próby terenowej skoczył przeszkodę nie ze swojej klasy, co poskutkowało eliminacją tej pary. W konkursie triumfowała stawiająca pierwsze kroki w tej trudnej dyscyplinie Julianna Jaszczuk na koniu Dahar. Zawodniczka UKS Akademii Jeździectwa Dąbrowica była druga po ujeżdżeniu (38,2 pkt.). Bezbłędny kros i parkur zapewniły jej zwycięstwo. Drugie miejsce w tej klasie w tej klasie zajął Michał Bekiesz na klaczy Hawana (40,2 pkt.), a trzecie Weronika Kierska na Bacardi MK (41,8 pkt). Najlepszym kucem w klasie była Panda, dosiadana przez Irminę Szybką. Para ta zajęła 6 miejsce w klasyfikacji konkursu (51,8 pkt.). W konkursie wystartowało 11 par, ukończyło 9.


W tej samej klasie rozegrane zostały Eliminacje do OOM kucy regionu II. Po ujeżdżeniu i krosie prowadziła Antonina Odzioba na Livello, jednak zrzutka na parkurze zepchnęła tę parę na 3 miejsce (34,8 pkt.). Konkurs wygrała Diana Jaroszkiewicz na Intuicja Koński Gaj (33,8 pkt.), drugie miejsce zajęła Hanna Kucharczyk na Balcormo Hector (34,7 pkt.), a czwarte Katarzyna Żuchowicka na Mernie. W eliminacjach wystartowało 6 par, ukończyły 4.


W konkursie CNC90 prowadzenie od ujeżdżenia objęła Paulina Zapała na Son of Light i nie oddała go do końca zawodów, dowożąc na metę świetny wynik 25,7 pkt karnego. Drugie miejsce zajął Marek Wajda na Wergo (27,9 pkt.), a trzecie Magdalena Paraszczuk na Honeymoon (31 pkt). W konkursie wystartowało 21 par, ukończyło 19.


W CNC100 próba skoków również namieszała w klasyfikacji końcowej. Prowadzący po ujeżdżeniu i krossie Wojciech Piasecki na Siemowicie zrobił dwie zrzutki, co zepchnęło go na 9 pozycję. W konkursie zwyciężył Łukasz Sikorski na Would Love (37,5 pkt.), drugie miejsce zajęła Anna Królikowska na Fudżi BM (37,8 pkt), a trzeci był Dariusz Sulowski na Akermanie (40 pkt). Najlepszym kucem konkursu został Zapolata, dosiadany przez Antonię Popiel, która ukończyła zawody z wynikiem z ujeżdżenia (41,9 pkt). W konkursie wystartowało 25 par, ukończyło 22 pary.


W tej klasie również odbyły się eliminacje do OOM, tym razem dla dużych koni. Walka była niezwykle zacięta, ponieważ różnica między pierwszym a piątym miejscem wynosiła zaledwie 1,5 pkt karnego! Prowadzącej po ujeżdżeniu i krosie Katarzyna Żuchowicka na Dessert General przytrafiła się jedna zrzutka na parkurze, która przesunęła ją w klasyfikacji konkursu na miejsce piąte. Zwyciężczynią została Klaudia Gawdzik na Nike (31,7 pkt), drugie miejsce zajęła Kalina Kasak na Primaverze (32,2 pkt), a trzecie Katarzyna Ludwiniak na Dodzie (32,2 pkt). O ostatecznej kolejności przy tym samym wyniku obu zawodniczek zdecydował przejazd trasy krosu bliżej wynoszącej 4,05 min. normy czasu. W konkursie rywalizowało i ukończyło 7 par.


W CNC1* prowadzenie po ujeżdżeniu prowadzenie objęła Joanna Durka na koniu Larkin (30,4 pkt.), ale zrzutka na parkurze zepchnęła zawodniczkę na drugie miejsce. Wygrała Weronika Król na Lismakeegan Chester (31,1 pkt.), trzecia była Ewelina Falkowska na Finlandii (35,6 pkt.). W konkursie wystartowało 13 par, 11 ukończyło. Przejazdy na krosie tego konkursu były mniej ekscytujące, odnotowano tylko dwa błędy i jedna para została wyeliminowana, podobnie jak w próbie skoków.


W najtrudniejszym konkursie CNC2* triumfował najbardziej doświadczony obecnie zawodnik WKKW Piotr Piasecki na koniu Perez (30,2 pkt.) Drugi był Sylwester Januszewski na ogierze Chariot (31,6 pkt.), a trzecia Joanna Durka na Damaszku (33,9 pkt.) . W konkursie wystartowały 22 pary, a ukończyło 19.


Stado Ogierów Bogusławice zapewniło zwycięzcom nagrody rzeczowe i finansowe, wśród których znalazła się, ku rozbawienie wielu osób, świeża sałata.


Autor: Ewa Pogodzińska

Foto: Katarzyna Lechowska71 wyświetlenia0 komentarz