Szukaj
  • Horse News

Zofia Pogodzińska i Ekolog triumfowali w CNC 2* w Kwiekach - zakończenie sezonu WKKW

W dniach 17-18 października w Kwiekach odbyły się ostatnie w Polsce w tym skróconym sezonie zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

W najtrudniejszym konkursie CNC 2* zwyciężyła Zofia Pogodzińska i Ekolog z UKS Akademia Jeździectwa. Para ta uzyskała 34,5 pkt karnego podczas próby ujeżdżenia i ten wynik dowiozła do końca zawodów. Tylko dwóch zawodników zmieściło się w normie czasu na przygotowanej przez gospodarza toru Jarosława Pogodzińskiego trasie krosu. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Klimczak na Rosalie z wynikiem 36,8 pkt karnego. Trzecia była Nikolina Czuchaj i Trik, finalny wynik pary wyniósł 42,3 pkt karnego.

W CNC 1* po czworoboku prowadził Krzysztof Zerba na  Czyngisie, drugie Tomasz Pastwa na Wiklinie, a trzecie miejsce zajmował Łukasz Sikorski na Whisky. Prowadząca para miała zrzutkę na parkurze, co zepchnęło ich na 4 miejsce. Kross okazał się wymagający i mocno pozmieniał w klasyfikacji. Ostatecznie zwyciężył Łukasz Sikorski, drugie miejsce zajęła Lara Malzkorn na C’est la vie 188, a trzecie Emelie Burenheide na Chanel K. Wysokie czwarte miejsce zajęła Hanna Pogodzińska na Naomi.

W klasie CNC100 po czworoboku i parkurze prowadziła Hanna Pogodzińska na Rajtarze, drugie miejsce zajmował Łukasz Sikorski na Would Love, a trzecie Katarzyna Kokowska na Avatarze. Kross także pozmieniał w klasyfikacji. Prowadząca para spóźniła się, co zepchnęło ją na 3 pozycje. Wygrała Katarzyna Kokowska, a drugie miejsce zajęta Agata Kurek na Ambrozio J.

W klasie CNC90 zwyciężyła Annette Christ na Jasione.

Rozegrane na Pomorzu zawody WKKW były ostatnimi w tym sezonie w Polsce. Mam nadzieję, że w 2021 roku uda się normalnie rozpocząć sezon w kwietniu.